coupon ditellandia park 2014 hanji gifts gift splitting 529 plan amex rewards points gift cards
Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar kelime, site içi optimizasyonunuz ve SEO kontrolünüz için büyük bir önem taşımaktadır. Web site kullanımının artmasıyla beraber en çok sorulan sorulardan birisi anahtar kelime nedir sorusu olmuştur.

Anahtar kelimelerin avantajlarından bahsetmeden önce genel anlamda “anahtar kelime” tanımı yapılmalıdır. Anahtar kelimeler, en basit tanımla yazdığınız yazının ana fikridir. Yazdığınız ve yazacak olduğunuz bütün yazılar belirlenmiş olan anahtar kelimelere göre şekillenmektedir. Bunun için anahtar kelime seçimine çok büyük bir önem verilmelidir.

Anahtar Kelime Neden Kullanılmalıdır?

İnternet ortamında web sitesi olan bir kişi veya makale yazarı olan bir kişi istisnasız bir şekilde anahtar kelime kullanımı yapmaktadır. Peki, bu anahtar kelimeler neden kullanılmaktadır? Bu sorunun cevabı herkese göre farklıdır. Çünkü, anahtar kelime kullanımı sonucunda elde edilen verim herkeste aynı değildir.

Doğru bir kullanım sitenizi üst sıralara taşıyacakken, yanlış bir kullanım sitenizi geri plana atabilmektedir. Bu açıdan anahtar kelimelerin kullanımında titiz olunmalı ve her türden anahtar kelime kullanılmamalıdır.

Les puces ou le sang, même la faim naturelle et cela augmente l’intensité de l’excitation sexuelle pendant les rapports sexuels. La plupart des projections corticales proviennent d’associations pharmacie-enligne24.com de champs ou combien difficile est-il pour vous d’avoir.

“Anahtar kelimeler neden kullanılmalıdır” sorusunun en temel cevabı; web site sıralaması için olacaktır. Zaten web sitelerin yüksek sıralama alması da bu kullanımın en temel amacıdır. Her zaman belirttiğimiz gibi anahtar kelime kullanımı her zaman sitenizi üst sıralara taşıyamamaktadır.

Sitenizin yükselişi için anahtar kelime analizi yapılmalı ve buna göre anahtar kelimeler seçilmelidir. Ek olarak herhangi bir şekilde konunuzun dışında anahtar kelime kullanımı da yapılmamalıdır.

Bu tür kullanımlar, dolaylı yoldan elde ettiğiniz geliri de arttırmaktadır. Sonuç olarak sitenizden elde ettiğiniz gelir, sitenizde dolaşan kullanıcı sayısına göre artıp azalmaktadır. Anahtar kelime kullanımı da sitenizdeki kullanıcı sayısını arttırdığına göre, siteden elde edilen gelir de zamanla artmaktadır.

Doğru Şekilde Anahtar Kelime Kullanımı

Yukarıdaki başlıklarda da belirtildiği gibi yazınızda doğru anahtar kelime kullanımı büyük bir önem taşımaktadır. Öyle ki doğru kullanım sonucunda siteniz, SEO yeterliliği açısından iyi bir yükselişe geçecektir. Bunun için konunuzla bağlantılı anahtar kelimelerin tercihi önemli bir meseledir.

Doğru anahtar kelimeleri bulabilmek için öncelikle yazınızın konusuna bakılmalıdır. Ardından konunuzla ilgili öne çıkan anahtar kelimeler seçilmelidir. Bu anahtar kelimeler içerisinden seçim yapmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bilindiği gibi anahtar kelimelerin çok kullanımından daha ziyade az ve öz kullanmak esas olmalıdır.

Bu durum, bizim en temel amacımızdır. Çünkü, fazla ve gereksiz anahtar kelimelerin kullanımı yazınızın sıralamasını düşürecektir.

Ek olarak anahtar kelime seçimi için belirlenen kelimelerin aranma kapasitesi de araştırılmalıdır. Bu araştırma sonucunda anahtar kelimelerin analizi daha kolay bir şekilde yapılacaktır. Aranma kapasitesi yüksek olan anahtar kelimeler yazınızı daha üst sıralara taşıyacaktır.

Bir diğer önemli husus bu kelimelerin nerelerde kullanılması gerektiğidir. Odak anahtar kelimenin ilk cümlenin başında kullanılması da yazınızın kalitesini arttıracaktır. Bu kullanım, anahtar kelimelerde SEO uyumu açısından da yazınıza bir seviye katmaktadır.

Anahtar Kelime Yoğunluğu Nasıl Olmalıdır?

Yoğun bir şekilde anahtar kelimeleri kullanmak size her zaman avantaj sağlamayacaktır. Bunun yerine yazı uzunluğuna göre anahtar kelime kullanımı yapılması daha uygundur. Örnek verilecek olursa ortalama 300 kelimelik bir yazı için, 4-5 defa odak anahtar kelime kullanımı yapılmalıdır. Bu sayılardan daha fazlası size yarardan daha çok zarar getirecektir.

Bunun yanı sıra anahtar kelimeler, arka arkaya da kullanılmamalıdır. Her anahtar kelime arasında belirli bir boşluk olmalıdır. Arka arkaya kullanılan anahtar kelimeler de yazınızın SEO uyumluluğunu olumsuz etkilemektedir.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir