sephora free birthday gift 2009 christmas gifts under for him meet parents gift korres lip butter gift set
İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Sosyal medya hesapları üzerinde mavi tik (doğrulanmış) profil öncelikli olarak herkesin dikkatini çekmekte. Twitter mavi tikten sonra son zamanların en popüler sosyal medya uygulaması olan İnstagram’a da mavi tik gelmesi ile bir çok kullanıcı, kurum, kuruluş ve ünlü kişiler instagram mavi tik onayı aldılar.

İnstagram mavi tik ne işe yarar? 

instagram mavi tik sayesinde onay alan hesap instagram üzerindeki koruma ve teklif haklarından yararlanabiliyor. Doğrulanmış profiller üzerindeki fotoğrafınızı sizden izinsiz olarak başka bir hesap ya da kullanıcı paylaştığında telif hakkı atarak kısa zaman içerisinde o hesaptan kaldırabiliyorsunuz. Bu sayede instagram üzerindeki ihlal edilen haklarınızın geri alınmasını çok daha kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz.

Nasıl instagram mavi tik alınır?

İnstagram hesabınızın onaylanmış profil olması son güncellemeden sonra takipçisi önemli değil. Kısaca ister 100 olsun ister 100 bin olsun fark etmiyor. Sadece tanınmış bir kişi olmanız gerekli. Aynı zamanda yerel haber sitelerinde ya da buna benzer sitelerde sizleri, işinizi, yaptıklarınızı tanıtan yazılar olmalıdır.

Not: Eğer tanınmış bir kişi ya da işletme değilseniz istediğiniz kadar tanıtım yazınız olsun profiliniz onaylanmıyor.

Daha öncesinde instagram hesaplarını onaylatmanın tek yolu ya yurt dışında olmanızda ya da Facebook Partner ekibi bir ajans ile çalışmanız gerekliydi. Bu sayede yine birçok ünlü kurum ve kuruluş hesaplarına mavi tik aldılar. Şu anda ise bunu İnstagram direk olarak sizlere sunuyor.

Gerekli Kriterler Nelerdir?

  • Hesabın tanınmış kurum ya da kişiyi temsil etmesi gereklidir.
  • Hesabın içeriği tamamen özgün ve kurum ise işletmeyi anlatan kişi ise genel fotoğraflar olması gereklidir.
  • Mavi tik almak isteyen hesabın gizliliğinin herkese açık, profil fotoğrafı, biyogrofisi ve en az iki adet yüklenmiş gönderi olması gereklidir.

Resimli İnstagram Mavi Tik Alma İşlemi

  • Öncelikle uygulama üzerinden instagram hesabınıza giriş yapınız.
  • Hesabınızım profil sayfasına ardından da Ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Ayarlar sekmesinde bulunan Hesap kısmına tıklayınız.
  • Hesap kısmına girdikten sonra karşınıza Doğrulama İste seçeneği çıkacaktır.
  • Doğrulama İste seçeneğine tıklayınca bilgilerinizi girmeniz için bir ekran açılacak.

Burada sizden istediği bilgileri eksizsiz ve doğru şekilde girmeniz gereklidir. Bu alanda kullanıcı adı kısmını değiştiremezsiniz. Ad Soyad kısmına eğer kişi iseniz tam adınızı kurum iseniz işletmenizin tam adını ve ünvanını yazmanız gereklidir. Örneğin Seoskop Dijital İnternet Teknolojileri LTD. şeklinde. Bilinen ad kısmına da herkes tarafından bilinen varsa kısa adınızı yazmanız gereklidir. (Örneğin: Seoskop Dijital). Hesabınızın kategorisi kısmında size en uygun ya da en yakın olan türü seçmeniz gereklidir. Kimlik fotoğrafı kısmında ise eğer kişi olarak başvuruyosanız T.C kimliğinizin fotoğrafını önlü arkalı şekilde yüklemeniz, kurum iseniz vergi levhanızın fotoğrafını yüklemeniz gereklidir.

İşlem bu kadar. Tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurun ve ardından Gönder butonu aktifleşecektir. Gönder butonuna tıklayarak doğrulama talebinde bulunabilirsiniz.

İnstagram Mavi Tik Ne Kadar Sürede Onaylanır?

Hesabınızın onaylanması biraz zaman alabilir. Doğrulama talebi yolladıktan sonra Facebook ekibi hesabınızı inceleyecek ve hakkınızda biraz araştırma yapacaktır. Eğer uygun görülür ise sizlere kısa süre içerisinde yanıt gelerek hesabınızı onaylayacaklar ve kullanıcı adınızın yan kısmında mavi tik sembolü yerini alacaktır.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir