interflora coupon france viewguard coupon star of america shuttle coupon code lane bryant coupon june 2013 banksy exit through the gift shop interview magazine subscription gift announcement
SEOSKOP İLE TANIŞIN.

SEO, uzun adı ile Search Engine Optimization, Türkçe adıyla Arama Motoru Optimizasyonu, web üzerindeki dijital platformların Google ve diğer arama motorlarına uygun hale getirilmesi işlemidir. SEO çalışmaları sayesinde web siteleri daha uyumlu hale gelir, Google ve diğer arama motorlarının arama (SERP) sonuçlarında daha görünür ve üst sıralarda olur.

SEO kısaca, arama motorlarında (Google, Yandex, Bing vb.) doğal yollarla (reklamsız) olarak arama sonuçlarında üst sıralarda görünmesi sağlar. Bu sayede web sitenize giren kişiler için PPC reklamları gibi ücret ödemez, ücretsiz olarak arama sonuçlarında yer alırsınız. Üstelik yazdığınız içeriklerin kalite puanlarına göre tek sayfa ile çok fazla sorgu sayısında arama sonuçlarında görünme imkanını sağlar

#
RAKİP ANALİZİ.

Bir SEO çalışmasında yapılması gereken ilk işlem rakip analizi olmalıdır. Uzman bir göz rakipleri analiz ederek sektör ortalamasını anlayabilir ve stratejisini bu çıkardığı anlama göre dizayn edebilir. Rakiplerin doğru yaptığı iş ve işlemler not alınır aynı şekilde yanlış yapılan iş ve işlemlerde kayıt altına alınır.

Bu kayıtlara uygun bir şekilde anahtar kelimeler belirlenir ve bir sonraki aşamaya geçiş yapılır. Bir sonraki aşama alınan notlara ve kayıtlara göre SEO çalışması yapılacak ana web sitesi ile karşılaştırılır.

SİTE SEO ANALİZİ.

Site için seo çalışmaları arasında özgün ve hedef kityleye uygun içeriklerin oluşturulması, güçlü bir hosting kullanılması, görsel optimizasyonlar, meta-tagların doğru kullanımı gibi birçok çalışmalar vardır.

Site içeriğinin zengin olmasının yanında diğer önemli faktör ise kod yapısı ve tasarımıdır. Düzgün kodlanmış ve kullanıcı deneyimi açısından güzel tasarlanmış bir web sitesi site içi seo için çok önemlidir. Web sitesini içerik ve optimizasyonlarla sürekli desteklemek gerekir.

STRATEJİ OLUŞTURMA.

Bu adımlardan sonra güzel bir strateji oluşturmak gerekir. Doğru hedef kitleye nasıl ulaşılır, dönüşüm nasıl elde edilir gibi soruların cevabı düzgün bir stratejiler oluşturmaktan geçer.

Arama motorlarında sıralamaları iyileştirmek için teknik seo, kullanıcı deneyimi tasarımı ve içerik stratejileri gibi konulardan yararlanılmalıdır. Bu stratejiler arama motorlarında daha iyi sonuçlar elde etmenize yarar.

SİTE İÇİ SEO.

Bir SEO çalışmasında yapılması gereken ilk işlem rakip analizi olmalıdır. Uzman bir göz rakipleri analiz ederek sektör ortalamasını anlayabilir ve stratejisini bu çıkardığı anlama göre dizayn edebilir. Rakiplerin doğru yaptığı iş ve işlemler not alınır aynı şekilde yanlış yapılan iş ve işlemlerde kayıt altına alınır.

Bu kayıtlara uygun bir şekil de anahtar kelimeler belirlenir ve bir sonraki aşamaya geçiş yapılır. Bir sonraki aşama alınan notlara ve kayıtlara göre SEO çalışması yapılacak ana web sitesi ile karşılaştırılır.

UX / UI.

User Interface (Kullanıcı Arayüzü) ve UX (Kullanıcı Deneyimi) kavramları seo için çok önemlidir. UX tüm detaylarla ilgilenir. Anlaşılabilirlik, ürünün kullanımı memnuniyet gibi bir çok konuyla ilgilenir. UI ise oluşan deneyiminin tasarım tarafıyla ilgilenir.

Seo açısından bu kavramlar çok önemlidir. İnsanlar web sitenizi ziyaret ettiğinde güzel bir deneyim ve görünümle karşılaşmak isterler. Biz müşterilerimizi ne kadar çok müşterimizi memnun edersek Google’de bu geri dönüşler eşliğinde bizleri mutlu eder.

#
#
SEO NEDİR? NASIL YAPILIR?

SEO nedir ve nasıl yapılır sorusunun cevabı, yabancı bir tabirin kısaltmasından Türkçe diline çevrilmiş adı ile “Arama Motoru Optimizasyonu kısaca Google üzerinde web sitelerinin daha iyi konumlarda hatta üst sıralarda görünmesini sağlamak amacıyla yapılan iş ve işlemlere verilen isimdir.

Aslında bu tabir bir noktada kısıtlı kalmaktadır. Başta Google olmak üzere tüm arama motorlarının amacı herhangi bir amaçla arama yapan ziyaretçi ve/veya potansiyel müşterinin istediği konuyu en hızlı, en doğru ve en güzel şekilde bulabilmesidir.

ÖNEMLİ NOKTALAR.
DÖNÜŞÜM ORANLARI.

Son aşamalardan bir tanesi olan dönüşüm oranlarının tespiti bölümü de oldukça önemlidir. Uygulamış olduğunuz davranış analizlerinizin sonucunda geliştirmiş olduğunuz stratejilerin ilgi görüp görmediğini tespit etmeniz olumsuz bir durum oluşmuşsa yeniden revize etmeniz gerekmektedir.

Dönüşüm oranlarını tespit etmek için yüzlerce teknik bulunmaktadır. Örneğin formlar ile direkt kitlenin fikirlerini alabilir ya da analiz araçlarıyla tahmin ve öngörülerde bulunabilirsiniz.

#

#
DEĞER KATTIKLARIMIZ.
#
#
#
#
#
#
#
#

SIK SORULAN SORULAR

Seoskop’un uzman ekibi sizin için en sık sorulan soruları cevapladı!

SEO; web sitenizin arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak ve bu çalışmalar sonucunda elde edilen trafiği dönüşüm ve etkileşime çevirmek için yapılan çalışmaların bütünüdür.

İnternette görünür hale gelmek artık zorunluluk haline gelmeye başlamıştır. Sunduğunuz ürünü ya da hizmeti insanlara daha fazla göstermek ve bu gösterimlerden kazanç elde etmek istiyorsanız geç kalmamanız gerekir. Markanıza değer katmak, bilinirliğinizi artırmak ve dönüşüm elde etmek istiyorsanız SEO yapmanız gerekmektedir.

SEO uygulamalarında bir çok kriter vardır. Öncelikle kendinize hedefler belirleyin, arama motorlarının nasıl çalıştıklarını öğrenmekle başlayabilirsiniz. Bununla birlikte anahtar kelime araştırmaları yapabilirsiniz. Kendinize sürekli olarak sorular sorun ve yardım istemekten korkmayın.