coupon offerte lecce freeze away wart coupon old country buffet coupons nov 2012 giftzwerg synonym maaco auto painting coupons
Websitem Google’da Çıkmıyor Çözümü

Websitem Google’da Çıkmıyor Çözümü

Google üzerinde herkes websitesi sıralamasının iyi konumlarda olmasını istiyor. Bu yüzden tüm site sahipleri daha fazla organik trafik çekebilmek ve site üzerinden daha fazla potansiyel müşterilerine ulaşmak için SEO çalışmaları gerçekleştirmektedir. Sitenizin Google üzerinde çıkmamasının bir çok sebebi olabilir. Buradaki işlemleri adım adım izleyerek ve uygulayarak Google üzerindeki sıralamada yer alabilirsiniz.

1- Google üzerinde site indexlerini kontrol etme

Öncelikle site adresini Google üzerinde arayarak Google botları tarafından indexlenip indexlenmediğini kontrol edin. Bunun için site:sitadi.com şeklinde Google üzerinde arama yapabilirsiniz. Eğer burada site linkleriniz var ise şu anlık sorun yok diyebiliriz.

Arama sonuçlarında bu şekilde sonuçlar görüyorsanız sorun yoktur. İndexlenen sayfalarınızı buradan görebilirsiniz.

2- Search Console Kontrolü 

Google Webmaster Tools üzerinden site adresinizin URL kısmını test ederek dizine eklenip eklenmediğini görebilirsiniz. Örnek olarak:

Bu şekilde görünüm var ise site URL niz Google botları tarafından indexlenebilir demektir.

3- Rekabet Oranı Yüksekliği

Sitenizin Google sıralamasında çıkmamasının bir nedeni de sıralamada olmak istediğiniz kelimenin rekabet oranından kaynaklıdır. Google üzerinde anahtar kelimenizi arama yaptığınızda çıkan sonuç sayısını görebilirsiniz. Yüksek rekabetli kelimelerde SEO çalışmaları yaptırmak isterseniz SEO fiyatları sayfamızı inceleyebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4- Düşük Kelime Yoğunluğu

İçeriklerinizde konu ile ilgili kelime yoğunluğunuz %2 ile %6 arasında olmalıdır. Eğer içeriklerinizin anahtar kelime oranı bu yüzdeden daha düşük ya da daha yüksek ise Google bunu geçersiz sayacaktır. İçeriklerinizi güncelleyerek bu orana uygun hale getirebilirsiniz. Yoğunluk yüzdenizi öğrenmek için SEOquake eklentisini Chrome mağazasından indirebilir ve analizini gerçekleştirebilirsiniz.

5- İçerik Uzunluğu Yetersizliği 

Bir sebepte içerik uzunluğunuzun yetersizliğidir. Rakiplerinizin sayfalarındaki yazı oranının SEOquake ile analiz edebilir ve bu orana göre kendi içeriklerinizin uzunluğunu arttırabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz içeriklerinizin minimum 300 kelime olmasıdır.

6- H Etiketi Kullanmamak

H etiketleri arama motorlarının örümceklerine konunuz hakkında daha fazla bilgi verir ve önem derecesini belirtir. H1, H2 H3, H4, H5, H6 etiketlerini kullanmak ve bu etiketlerde anahtar kelimenizi spam olmayacak derecede geçirmek sıralamaya girmenize ve sıralamada daha iyi konumlarda olmanıza olanak sağlayacaktır.

7- Sitenin Arama Motorlarına Kapalı Olması

En çok karşılaşın hatalardan biriside budur. Web tasarım aşamasındayken Google tarafından yanlış sayfaların indexlenmemesi için tasarım bitene kadar arama motoruna kapatılır. Daha sonrasında bu işlem düzeltilmeyi unutulduğu için websiteniz Google üzerinde çıkmıyor olabilir.

8- Çift indexleme Hatası

Yine en çok karşılaşına hatalardan biridir. Websiteniz tek URL ile açılmalıdır. Bazı siteler hem www olarak hem de www olmadan açılmaktadır. Bunu tek seçeneğe indirmeniz gereklidir. Ya www da açılmalı ya da www olmadan açılmalı. Bunu URL çubuğunuzda site adresini yazarak test edebilirsiniz. Eğer böyle bir hata var ise diğer URL yi görünmesini istediğiniz URL ye yönlendirme yapmanız gereklidir.

9- Robots.txt Kontrolü 

Robots.txt dosyası Google botlarına hangi sayfaları indexleyip hangileri indexlemeyeceği hakkında bilgi verir. Bu dosyanızı kontrol ederek hatalı kısımları düzenleyebilirsiniz. 10

10- Sitenin Yeni Açılması 

Çoğu web site sahibi site kurulduktan sonra sitesinin hemen sıralamalarda çıkacağını düşünüyor. Bu yanlış bir yaklaşımdır. Sitenizin Google üzerinde tam oturması 21 gün kadar sürebilmektedir. Bu anlamda aceleci davranmamanız gereklidir. Aksi halde yapacağınız yanlış işlemler sitenizi bir daha hiç gözükmeyecek şekilde riske atabilir.

Tüm soru ve sorunlarınız için canlı whatsapp desteğimizden yardım alabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir